Meilė lėkštėje ir kiti švento Valentino burtai

Kategorija: Blogas


Jei sutariame kalbėti atvirai, tuomet niekas neturėtų nei nustebti, nei labai pasipiktinti žodžiais, kad pagrindiniai moterų „koziriai“ šv. Valentino dieną yra: a) virtuvinė artilerija; b) fantazija už užvertų miegamojo durų. (O ką? Vyrai pagal nutylėjimą imasi gėlių ir/ ar papuošalų, taigi, šis nebylus susitarimas naudingas abiem pusėms.) Nepaslaptis, kad yra vienas raktažodis, labai sėkmingai sujungiantis miegamąjį su virtuvę – afrodiziakai. Aišku, į viską galima pažiūrėti paprastai ir tiesiai. Prakalbus apie maisto ir erotikos ryšį, viena iš pirmų minčių neabejotinai yra legendinė serialo „Seksas ir miestas“ scena, kurioje Samanta mylimojo laukia savo nuogą kūną nuklojusi sušiais. Iniciatyva sveikintina, bet tapti gyvu padėklu tikrai nėra vienintelė išeitis renkantis afrodiziakus ypatingai dienai. Pirma taisyklė – nepadauginkite. Ne, ne meilės prieskonių maiste – nepadauginkite paties maisto. Visi žinome, kad soti trijų patiekalų vakarienė yra nuostabus būdas meilei išreikšti, tačiau toks pasirinkimas nuves tik į saldų ir gilų miegą. Nepamirškite, kad Valentino dieną maistas neturi pasotinti iki galo – jis turi įkvėpti norėti DAR.

Daugelis jau yra girdėję, kad vieni geriausių afrodiziakų yra jūros gėrybės, o ypač – austrės. Patogu ir tai, kad šių produktų sunku padauginti, bet to, jie nėra ir dažnas kasdienis pasirinkimas vakarienei, todėl šventinė nuotaika tik stiprės. Kitas būdas – įprastą patiekalą pagardinti kuo nors originaliu. Tarkime, salotas su šukutėmis ar krevetėmis papuoškite valgomais perlais, arba balzaminio acto putėsiais su trumais. Neneikite, skaitant šių ingredientų pavadinimus, kažkur burnoje pajuntame ir šampano skonį… Beje, jei rinksitės minėtas jūros gėrybes pakepinti, nebijokite aštresnių priekonių, pirmiausia – čili pipirų. Na, kad išmuštų lengvas karštis ir norėtųsi nusimesti švarkelį ar megztuką, laukiant deserto

Vaisiai

Jų tarpe išskiriami bananai, mangai, vynuogės, slyvos, bei datulės – bent jau įrodyta, kad jų medžiagos organizme ir sukuria tuos efektus, kurių tikimės iš afrodiziakų. O kur dar braškės, kurias filmuose VISADA gardina ir plakta grietinėle, ir šokoladu, arba skandina šampane? Tiek uogas, tiek ir vaisių gabaliukus galima puikiai suderinti su šokoladiniu fondiu, jei esate nusiteikę ypač saldžiam vakarui. Tiesa, yra ir paprastenis būdas, jei nevilioja fondiu puodo pirkimas – tai liofilizuotos uogos šokolado apvalkale. Idealu, nes nereikia „mėgautis“ butaforiniu braškių skoniu vasario mėnesį vaidinant, kad tai yra romantikos viršūnė. Čia jų aromatai ir skoniai išsaugoti natūraliu būdu, sveikai ir ilgam.

Liofilizuotos braškės šokolade

Saldumynai

Juos tikriausiai jau galima laikyti ir visos Valentino dienos simboliu. Pripažinkite, juk mėgavimasis desertu jau savaime daugeliui reiškia kažką lengvai nuodėmingo – kažką, nuo ko geriau būtų susilaikyti, bet taip norisi pasimėgauti… Tačiau nepadarykite klaidos – Valentino diena yra ne visa ta proga, kai tinkamiausias pasirinkimas būtų tortas „Napolenas“. Rinkitės kažką rafinuoto, elegantiško, subtilaus, o svarbiausia – prisiminkite raktinius ingredientus, kurie tik paspartins vakarienės poveikį. Puikiais afrodiziakais laikomi tokie riešutai kaip pistacijos bei migdolai, bet tai tikrai nereiškia, kad reikia sugraužti visą maišelį riešutų, kad įsižiebtų aistra. Iš riešutų kremo galima pasigaminti puikius padažus, o jais pagardinti ledus, želė, vaisių salotas, be to – tokie kremai gali tapti tobulu saldainių įdaru. Bene pagrindiniais afrodiziakais saldumynų pasaulyje laikomas marcipanas bei šokoladas, o abiejų panaudojimo galimybės – beribės kaip ir pati meilė.

…ir kitos svarbios detalės

Jei sako, kad teatras prasideda nuo rūbinės, tai bet koks ypatingas vakaras taip pat prasideda gerokai anksčiau – tada, kai pradedame dažytis, kai renkame staltiesę ir deriname prie jos įrankius bei servetėles, kai svarstome apie žvakių spalvą ir jų kiekį, ir, žinoma, kai pradedame gaminti ypatingus Valentino dienos gardumynus. Mintis fantazijos įjungimui: prisiminkite, kaip dažnai norą maištauti pakursto būtent griežtos taisyklės ir suvaržymai? Susėdus prie tobulai padengto stalo, pasipuošus perlais ir kaklaraiščiu, rafinuotai (tačiau kiek žemesniu nei įprasta balsu) kalbantis su mylimuoju, laikantis visų įmanomų aukštuomenės manierų… dažnai mintys suksis būtent apie tai, kas laukia toliau. Įsimintino Valentino!